Alergie a homeopatie ~ Homeoporadna

Alergie a homeopatie

 

Sezóna alergií

 

Někdo má to “štěstí” ? a trpí alergií celoročně, přesto jsou zde často období, kdy je to v závislosti na roku lepší a kdy horší. Má to svou logiku. Jde přece o to, na co jsme alergičtí, co je spouštěčem alergie. Velmi častým alergenem jsou prachové částice, což je pyl také. Rostliny mají své období, kdy kvetou a tak i mnoho alergiků sleduje, kde a kdy co kvete.

 

 

Různorodost 

 

Pyly jsou častým spouštěčem, ovšem jsou to i různé plísně a kontakt s všemožnými látkami. Možná znáte někoho, kdo nesnese různé kovy a nosí například pouze šperky z bílého zlata. Jiný zase nemůže používat krémy s obsahem konkrétního konzervantu, parfému nebo nesnese ani extrakt z heřmánku. Pro jiného je nebezpečné dát si lískový oříšek, pro jiného je život ohrožující bodnutí včely.

 

 

Co je pro alergie společné

 

Společným jmenovatelem je děsivá kaskáda procesů v těle, které se spustí po kontaktu s látkou, na které vlastně nic nebezpečného není. Za běžných okolností (nebýt alergikem mi přijde normální) tyto stejné procesy chrání naše zdraví. Co je tedy špatně? Jsou neadekvátní.

 

 

Histamin – Poumon histamine x Zyrtec

 

Není nutné zabíhat do detailů. Možná jste už i slyšeli pojem antihistaminika – chemické léky, které jsou proti histaminu: anti = proti. Nejznámější je Zyrtec a také se homeopatiku Histamine (Poumon hostamine) říká homeopatický Zyrtec. Pokud v homeopatii používáme identickou (stejnou) látku, říká se tomu isopatie. Klasickým Zyrtekem chemicky blokujeme histamin. Pokud podáme homeopatický Zyrtec – homeopatikum Histamine nebo Poumon histamine, můžeme si to představit asi jako informaci tělu: “Hele, mrkni na ten histamin, je v pohodě? Neujelo to někam?”. Tělo pak po informaci reaguje normalizací hladiny histaminu.

 

 

Dávkování

 

Histamine 15 CH nebo Poumon histamine 15 CH užívejte 1x – 2x denně v době vaší sezóny. Pokud je to potřeba, není překážkou kombinovat homeopatii s klasickou medicínou. Užívejte homeopatikum a pokud efekt není dostačující, přijdete si i ten Zyrtec (jakékoliv antihistaminikum). Je vázané na lékařský předpis.

 

 

Který s těch dvou? Zvolte Histamine 15 CH tehdy, pokud se nejedná o alergii, která se projevuje na dýchacích cestách. Poumon histamine 15 CH bude vhodnější u astmatických potíží, senné rýmě, otocích v oblasti krku a hrudníku.

 

 

To ne mě nefunguje

 

Homeopatie je individuální metoda. Zjednodušeně se dá říct, že 10 lidí přijde za homeopatem s alergií a každý odejde s absolutně jiným homeopatikem. Přitom všichni problém nazvali sennou rýmou. Ano, kýchání, smrkání a pálení měli společné, ale v homeopatii jsou pro nás rozhodující ty zvláštnosti a odlišnosti. Teprve homeopatikum přesně vystihující stav může velmi pomoci. Pro někoho je nejvýraznější lechtání na patře, druhý má slzy jak žíravinu a oči opravdu rudé, třetí párkrát kýchne po ránu a nejhorší je ten kohoutek, co teď má místo nosu…

Tělo se umí uzdravovat samo a potřebuje k tomu klid a sílu. Pokud je aktuálně zatíženo akutním zhoršením stavu, nemá sílu teď dát tělo zázrakem dohromady. Navíc problém často trvá léta. Nestačí hypoteticky umýt okna a vytřít, je potřeba rekonstrukce – to je už náročnější na energii i čas.

 

 

Možnosti homeopatie u alergií:

 

Konstituční homeopatikum

 

Ideální je užívat konstituční homeopatikum. I to potřebuje svůj čas. Často je to alespoň půl roku, abyste zaznamenali zlepšení (zmírnění projevů nebo vymizení). Konstituční znamená, že pokrývá potíže celkově, celou konstituci – nejen alergii, ale odpovídá například i vašim emocím, obavám a jiným zdravotním potížím. Tady uděláte pro sebe nejvíc, řešíte problém na hlubších úrovních a komplexně.

 

 

Akutní homeopatika

 

Jsou vybraná na akutní potíže související s alergií. Například na záchvaty kýchání s pocit pálení v nose, kde je výtok dráždivý a vodnatý (prostě cibule). Je zde extrémní slzení a přecitlivělost na světlo, obecně dělá dobře čerstvý vzduch. Pokud to na vás sedí, bude vám akutně Allium cepa 9 CH ulevovat. Pokud není toto homeopatikum zároveň vašim konstitučním homeopatikem, časem se vyčerpá a přestane vám pomáhat. Pokud je konstituční, bude nutné jít do vyšších potencí (číslo na tubě homeopatika).

 

 

Isopatie

 

To jsou homeopatika, kdy podáváme homeopaticky naředěný “problém”. Už výše jsem zmiňovala Histamin, který je vyroben z histaminu. Podobně se dá podat homeopatikum z včely na bodnutí včelou (Apis mellifica 15 CH a výše), homeopatikum Pollens (z pylů kvetoucích rostlin) na jarní pylové alergie a Pollens de graminées (pyly trav a jehličnanů) u alergií pozdního léta. To bylo pár příkladů pro lepší pochopení homeopatického přístupu k alergii.

 

 

Střevní nosody

 

Mnozí už dnes ví (nebo alespoň tuší), že za mnohými potížemi stojí nerovnováha střevní mikroflóry. Můžeme přemýšlet, co bylo dřív… Slepice nebo vejce? Je to zde podobné. Nerovnováho orgánu rozhodí mikroflóru nebo mikroflóra… Každopádně homeopatika ze střevních kultur jsou velmi zajímavá a jsou jednou z možností, jak pomoci. 

 

Schüsslerovy soli

 

Čtenáři mého blogu Schüsslerovy soli už znají. Věnovala jsem jim už nespočet článků. Pokud o nich slyšíte poprvé, jsou to tablety vyráběné velmi podobně jako homeopatika. Obsahují také informaci a navíc (díky nízkým potencím a odlišnosti v potenciaci – postupné ředění) obsahují i danou sůl. My tedy působíme jednak homeopaticky (informačně) a navíc tělu dodáváme, co mu chybí.

Zcela odlišný je u solí jejich výběr – je podle nedostatku soli, nehledáme podobnost jako v homeopatii. Pro samoléčbu jsou jako stvořené – vybíráme z 12 solí (homeopatik jsou tisíce). Laik se v solích snadněji orientuje.

 

 

Detoxikace

Často je u alergií souvislost s játry (ne vždy). Tady lze použít homeopatický detox – posílení jater. Návod najdete v mém e-booku zdarma 1 + 6 tipů jak snadno posílit játra. Oslabená játra ještě neznamená, že máte špatné jaterní testy. Až dlouhotrvající oslabení se projeví v testech. Fyzické změny nastávají až později. E-book ZDARMA je ke stažení ZDE>>.

 

 

E-book o atopickém ekzému

U atopického ekzému je  výrazným faktorem vnější vliv – s čím naše kůže přichází do styku. Vyloučením zevního vlivu uděláte mnohé. Co tím mám na mysli? Například prací prostředky. Naše kůže je téměř nonstop v kontaktu s nějakou textilií.

Jsem homeopatka a hlavními kapitolami je část věnovaná výběru homeopatik (celkové posílení i na akutní situaci) a výběru Schüsslerových solí (detoxikace, hlavní směs a výběr dle specifické situace). Kdo už mě zná, už asi tuší, že bez otázek na tělo se to neobejde. Správná otázka, lépe řečeno odpověď umí léčit.

U atopického ekzému je důležitá i strava. Té jsem věnovala jen malou část a jednoduchým doporučením.

Je atopický ekzém (suchá a citlivá kůže) váš problém? Více informací najdete ZDE>> nebo kliknutím na obrázek níže.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.

 

 

E-book s tématem alergie

Mám už delší dobu v hlavě nápad napsat e-book na téma alergie. Nejde do něj začlenit návod, jak vybrat konstituční homeopatikum (to je na roky studia homeopatie), ale ostatní možnosti, které jsem zmínila výše, do něj zahrnout mohu: akutní homeopatika dle potíží, isopatika, Schüsslerovy soli, střevní nosody a detoxikaci. Nevím, kdy najdu čas a prostor, ale věřím, že jednou spatří světlo světa. Kdo sledujete mé e-maily nebo moji fanpage na Fb, určitě novinku nepřehlédnete.