Akné – častý problém

 

Akné je celkem běžný problém zejména během puberty. To ovšem vůbec neznamená, že se nemůže objevovat i jindy a že nás nemůže pořádně potrápit. Často se vyskytuje v obličeji a kdo by se chtěl chlubit svými pupínky? Je to přesně naopak, i když se nejedná o život ohrožující situaci, vnímáme jej s velkou nelibostí. Způsobuje velká traumata a nejen u mladých.

 

Co dělat u akné?

 

Nabízí se mnoho možností a já doporučuji je kombinovat. Mám na mysli vnímat jej nejen povrchově (mastičky a vodičky), ale řešit jej i jako problém vnitřní. Kůže je odrazem toho, co se děje v našem těle neviditelně. Je vhodné upravit stravu, neignorovat i psychickou (emoční) zátěž.

 

 

Akné a Schüsslerovy soli

 

Možná jste už četli moje tipy na homeopatika v dřívějším článku. Dnes se s vámi podělím o rady z jiného soudku a tím jsou Schüsslerovy (tkáňové, biochemické) soli. Vyberte si ze zmiňovaných solí podle svých potíží a tak se směs může vždy malinko lišit. 

 

 

Jednotlivé Schüsslerovy soli u akné

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

Podporuje obecně elasticitu a bude nápomocná u “tvrdých” pupínků. Ideální je nanášet na změkčení i zevně (můžete s vodou udělat z tablety kašičku a lokálně nanést).

 

 

Sůl č. 11 Silicea

Silicea, jak známe i z homeopatie, má spojitost s hnisáním a napomáhá hnis uvolnit. Skvěle pomáhá na akné na čele, hrudníku a zádech. Doporučuje se i jako stabilizátor kůže (prevence). 

 

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Železo hraje velkou roli u zánětu (počáteční stádium), tělo jej potřebuje zvýšené množství. Pokud formou soli železo doplníme, pomáháme u všech zánětlivých stavech = zarudnutí (otok, svědění). Je tedy užitečná zejména při prvních známkách a v počátečním stádiu napomáhá předejít zhoršení.

 

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum 

 

Tato sůl je užitečná v druhé fázi zánětu. To znamená, když už se tvoří hnisavé pupínky nebo pustuly. Můžete nanášet i zevně (kašičku z malého množství vody a tablety).

 

 

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

 

Tato sůl vyrovnává překyselení v těle, které má spojitost s mastnou kůží. Zároveň je užitečná u hnisání. Sáhněte po ní také u medově žlutých pustulí.

 

 

Další užitečné Schüsslerovy soli u akné

 

Sůl č. 10 Natrium sulfuricum

 

Detoxikační sůl, kterou oceníte zejména u mastné pleti. Tato sůl napomáhá neutralizovat toxické látky a je vylučování (častá příčina akné).

 

 

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum

 

Chronické hnisání s výtokem, závažnější formy.

 

 

Schüsslerovy soli a jejich užívání

 

Vyberte si podle konkrétního stavu pokožky 4 až 5 solí. Pokud máte pocit,  že potřebujete všechny, začněte nejprve detoxem. Návod najdete v mém dřívějších článku ZDE>>. Podpoříte tak detoxikaci a je možné, že se akné přechodně zhorší, je to očistný a přínosný proces. Teprve poté si vyberte svých 4 až 5 solí.

 

 

Denní dávka a délka užívání

 

Optimální je užívat 6 tablet denně od dané solí. Je na vás, zda je budete cucat 6x denně 1, 3x denně 2 nebo si je všechny rozpustíte ve vodě a budete je postupně popíjet (pohodlnější). Minimální doba užívání je alespoň 2 měsíce (spíš déle).

 

 

Obecná směs pro akné v pubertě

 

Pokud je na vás vybírání složité, použijte níže uvedenou směs. Jedná se o nejčastěji používané soli v období puberty. První dva měsíce užívejte všech 5 uvedených solí (6 denně) a pak následující 3 měsíce také od každé soli 6 tablet 6 denně. U dostatečného zlepšení přejděte na preventivní užívání 3 tablety denně nebo pokračujte nadále ve vyšším  dávkování. Po vysazení se vždy k užívání můžete vrátit podle stavu pleti.

 

 

Směs účinná zejména v pubertě

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

Sůl č. 4 Kalium chloratum

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

Sůl č. 11 Silicea

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum

 

 

Podpořte můj web

 

Líbí se vám mé tipy k samoléčbě? Můžete mne podpořit finančním darem ZDE>>. Ráda inspiruji k používání homeopatie a Schüsslerových solí. Myslím si, že je dobré si znovu brát zodpovědnost za své zdraví na sebe. Samozřejmě jsou situace, kdy potřebujeme pomoc odborníka, ale v mnohých situacích to můžeme zvládnout sami a ještě bez chemie.

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.

 

 

Ohleduplnost k sobě i k přírodě

 

Homeopatie je mou hlavní činností a stále je i mou radostí. Miluji vaše příběhy a těší mě, že vám mohu pomáhat individuálně (konzultace), ale také mými e-booky a články zde na blogu. Druhou oblastí, která mě neméně baví a naplňuje, je šíření povědomí o českém výrobci ekologicky šetrné drogerie. Nadšená z ní bude každá žena, která hledá rozumný kompromis mezi chemií a „extrémním EKO“. Bonusem jsou příjemné vůně, účinnost a díky koncentrátům i příznivá cena. Zejména v současné situaci oceníme nákup z pohodlí domova a doručení až k našim dveřím. Já už nic jiného doma vůbec nepoužívám. Zjistit více můžete na mém druhém webu: www.uklideko.cz.