Akné – častý problém

 

Akné je celkem běžný problém zejména během puberty. To ovšem vůbec neznamená, že se nemůže objevovat i jindy a že nás nemůže pořádně potrápit. Často se vyskytuje v obličeji a kdo by se chtěl chlubit svými pupínky? Je to přesně naopak, i když se nejedná o život ohrožující situaci, vnímáme jej s velkou nelibostí. Způsobuje velká traumata a nejen u mladých.

 

Co dělat u akné?

 

Nabízí se mnoho možností a já doporučuji je kombinovat. Mám na mysli vnímat jej nejen povrchově (mastičky a vodičky), ale řešit jej i jako problém vnitřní. Kůže je odrazem toho, co se děje v našem těle neviditelně. Je vhodné upravit stravu, neignorovat i psychickou (emoční) zátěž.

 

 

Akné a Schüsslerovy soli

 

Možná jste už četli moje tipy na homeopatika v dřívějším článku. Dnes se s vámi podělím o rady z jiného soudku a tím jsou Schüsslerovy (tkáňové, biochemické) soli. Vyberte si ze zmiňovaných solí podle svých potíží a tak se směs může vždy malinko lišit. 

 

Jednotlivé Schüsslerovy soli u akné

 

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

Podporuje obecně elasticitu a bude nápomocná u “tvrdých” pupínků. Ideální je nanášet na změkčení i zevně (můžete s vodou udělat z tablety kašičku a lokálně nanést).

 

 

Sůl č. 11 Silicea

Silicea, jak známe i z homeopatie, má spojitost s hnisáním a napomáhá hnis uvolnit. Skvěle pomáhá na akné na čele, hrudníku a zádech. Doporučuje se i jako stabilizátor kůže (prevence). 

 

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Železo hraje velkou roli u zánětu (počáteční stádium), tělo jej potřebuje zvýšené množství. Pokud formou soli železo doplníme, pomáháme u všech zánětlivých stavech = zarudnutí (otok, svědění). Je tedy užitečná zejména při prvních známkách a v počátečním stádiu napomáhá předejít zhoršení.

 

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum 

 

Tato sůl je užitečná v druhé fázi zánětu. To znamená, když už se tvoří hnisavé pupínky nebo pustuly. Můžete nanášet i zevně (kašičku z malého množství vody a tablety).

 

 

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

 

Tato sůl vyrovnává překyselení v těle, které má spojitost s mastnou kůží. Zároveň je užitečná u hnisání. Sáhněte po ní také u medově žlutých pustulí.

 

 

Další užitečné Schüsslerovy soli u akné

 

Sůl č. 10 Natrium sulfuricum

 

Detoxikační sůl, kterou oceníte zejména u mastné pleti. Tato sůl napomáhá neutralizovat toxické látky a je vylučování (častá příčina akné).

 

 

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum

 

Chronické hnisání s výtokem, závažnější formy.

 

 

Schüsslerovy soli a jejich užívání

 

Vyberte si podle konkrétního stavu pokožky 4 až 5 solí. Pokud máte pocit,  že potřebujete všechny, začněte nejprve detoxem. Návod najdete v mém dřívějších článku ZDE>>. Podpoříte tak detoxikaci a je možné, že se akné přechodně zhorší, je to očistný a přínosný proces. Teprve poté si vyberte svých 4 až 5 solí.

 

 

Denní dávka a délka užívání

 

Optimální je užívat 6 tablet denně od dané solí. Je na vás, zda je budete cucat 6x denně 1, 3x denně 2 nebo si je všechny rozpustíte ve vodě a budete je postupně popíjet (pohodlnější). Minimální doba užívání je alespoň 2 měsíce (spíš déle).

 

Obecná směs pro akné v pubertě

 

Pokud je na vás vybírání složité, použijte níže uvedenou směs. Jedná se o nejčastěji používané soli v období puberty. První dva měsíce užívejte všech 5 uvedených solí (6 denně) a pak následující 3 měsíce také od každé soli 6 tablet 6 denně. U dostatečného zlepšení přejděte na preventivní užívání 3 tablety denně nebo pokračujte nadále ve vyšším  dávkování. Po vysazení se vždy k užívání můžete vrátit podle stavu pleti.

 

Směs účinná zejména v pubertě

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

Sůl č. 4 Kalium chloratum

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

Sůl č. 11 Silicea

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum

 

 

Víte, že za každičkou nemocí se skrývá nedostatek některé životně důležité soli?

 

Když nám něco je, není to žádná hitparáda:

 • u kožních potíží si připadáme oškliví a často se za to stydíme
 • je těžké být sebevědomá
 • vyzkoušeli jste desítky přípravků, ale je potřeba to řešit vnitřně
 • nebo se dívat, jak se trápí naše dítě (láska, škola)
 • někdy máte pocit, že z toho bludného kruhu ani není cesta ven, už nevidíte ani možné řešení
 • je to nahoru a dolů, chvíli klid a pak nanovo
 • nemáte prostor něco studovat, kdo dnes má čas…
 • každý problém nám “otravuje” život a nejsme tak šťastní a spokojení

 

Mám pro vás řešení šité přímo pro vás!

 

Oceníte, že se jedná:

 • přírodní cestu
 • není potřeba žádné dlouhé studium (nepotřebujete k tomu medicínu.)
 • spoustu běžných potíží zvládnete sami i bez doktora
 • bez vedlejších účinků (Nemusíte se obávat, že něco pokazíte.)
 • vhodné i pro malé děti a těhotné
 • jednoduchou a zároveň účinnou metodu
 • koupíte na každém lékárenském e-shopu (Bude je mít skladem možná i lékárna, pokud jsou alespoň malinko alternativně ladění nebo objednají do druhého dne)

“Líbí se mi Schüslerovy soli, dle testů jsem je začala používat a nechala jsem si asi po půl roce udělat krevní obraz a pan doktor byl sám velice překvapen, že ač je mi 50 let pryč, tak moje výsledky krve byly naprosto vynikající a i se tak cítím. Tato metoda léčení je jednoduchá a nezatěžuje organismus. Doporučuji ji každému.”

 

 

“Díky webu homeoporadna.eu, jsem se dozvěděla spoustu informací o léčbě homeopatiky, ale především jsem se seznámila se Schüsslerovými solemi. Vyzkoušela jsem je a spolu s homeopatiky je doporučuji všem kolem sebe. Velice mi pomáhají vždy když potřebuji. Úspěšně jsem se zbavila bolestí dásní (když ani lékař si již se mnou nevěděl rady), pomohly mi při detoxikaci organismu a byl by to dlouhý seznam potíží, při kterých mi homeopatie a soli pomohly.

Jsem moc ráda, že web homeoporadna.eu existuje a já mohu kdykoli web navštívit a najdu, zde co potřebuji.

Zakoupila jsem si také e-book Domácí lékárnička a tabulku Schüsslerovy soli, které mám stále po ruce. Moc děkuji i za podnětná videa, která pravidelně sleduji a těším se na další.”

 

SCHÜSSLEROVY SOLI jsou jednoduše dokonalé pro samoléčbu

= umí hodně pomoci, vystačíte si s minimem informací, jsou běžně k dostání a nemusíte se obávat, že něco pokazíte.

 

Nejpodstatnější informace o solích jsem rozčlenila do 2 e-booků. V prvním (Schüsslerovy soli) porozumíte významu dané soli v těle a následuje seznam nemocí, které daná sůl léčí. Díky druhému e-booku (Vizuální diagnostika) si vyberete pro vás prospěšnou sůl podle obličeje.

 

 

To ještě není zdaleka vše

Získáváte k balíčku ZDARMA BONUS navíc v hodnotě 350 Kč: e-book Soli podle onemocnění. Zejména na začátku oceníte jeho praktičnost. Nemoci jsou seřazeny abecedně au každé nemoci uvádím nejpoužívanější směs.

Uvedu příklad. Máte rýmu a jako úplný začátečník potřebujete hned jasnou odpověď, jaké soli vám pomohou. Tady u rýmy najdete směs solí 3 a 8 (č. 3 Ferrum phosphoricum a č. 8 Natrium chloratum). Nyní víte vše potřebné.

 

 

To mě zajímá.

error: Content is protected !!