Výlet za výrobou homeopatik

Splnění snu

Velmi mne potěšilo pozvání do výroby homeopatik. Splnila jsem si minulý týden svůj malý sen. Byla to zajímavá zkušenost. Mrzí mne, že nebylo možné fotit (ráda fotím). Chtěla jsem se s vámi podělit nejen o zážitky, informace, ale i o záběry. Pořídila jsem aspoň pár fotek vystavených historických balení homeopatik.

První překvapení

Nejprve pro naši skupinku připravili krátké povídání o historii společnosti DHU, která je součástí Schwabe. Netušila jsem, že právě společnost Schwabe (DHU) úplně jako první vyráběla Schüsslerovy soli. Spolupracovali přímo se zakladatelem této metody Dr. W. H. Schüsslerem. Jsou vlastně originálními výrobci Schüsslerových solí.

Perlička

Dosud jsem také netušila, jak byla Praha věhlasná i homeopatií. Dr. W.H. Schüssler (zakladatel biochemické metody) si ke studiu homeopatie vybral právě naše hlavní město. Pražská škola měla punc nejvyšší kvality a působili zde uznávaní homeopaté.

Druhé překvapení

Vůbec jsem netušila, jak široký sortiment Schüsslerových solí existoval. Vyráběly se různé druhy zubních past, také šampóny, krémy… Tento rozkvět skončil 2. světovou válkou. Těší mne, že nyní znovu přichází rozmach alternativních metod.

Malé rozčarování

Někde vzadu jsem romanticky očekávala, že výroba bude něčím výjimečná. Těšila jsem se na vůni bylin, magickou atmosféru… Moje hlava ale vlastně ví. Je nutné dodržovat všechny předpisy, vše musí být přístroji kontrolováno, procesy jsou automatizovány.

Na první pohled vypadá výroba homeopatik jako klasická farmaceutická výroba. Je to v naprostém pořádku. Můžete obdivovat automatické plnění, dodržování hygienických norem (měli jsme opravdu krásné úbory), kontrolu kvality (počet tablet, kvalita tablet, vstupních surovin…), automatické zapisování všech detailů výrobního procesu.

Potenciace

Odlišnosti zde pozorným okem najdete. Například při výrobě nové potence (ředění) se zde ručně roztoky protřepávají. Pokud je jedná o malá množství, jsou doménou žen. V každém stupni zaměstnanec desetkrát bouchne lahvičkou o malý kožený polštářek. Dávkování už mají na starosti automatické pipety, kterými roztok nadávkují a vše se automaticky zaznamenává (předcházení možné chybě). Pokud se jedná o větší množství (litry), uvidíte zde při práci (bouchání lahvemi) pouze muže.

Milé překvapení

Byla jsem potěšena vstřícným chováním všech zaměstnanců. Usmál se na nás úplně každý. Ať to byl člověk, který doplňoval uzávěry do dávkovací linky, paní, která kontrolovala kvalitu, žena ručně nasazující uzávěry u malých zakázek nebo muži bouchající velkými láhvemi při potencování. Panovala zde velmi příjemná atmosféra na všech pracovištích – ve výrobě, v kancelářích i v kantýně, kde jsme si dali oběd.

Tedy pan Schwabe se zrovna neusmíval, měl naprosto kamennou tvář ?.

Příjemná setkání

Poznala jsem také nové kolegy homeopaty. Ve volné chvíli jsme sdíleli své zkušenosti a poznatky nejen se Schüsslerovými solemi. Osobně jsem se také seznámila s panem magistrem Sekerou a inženýrem Tručkou, kteří provozují e-shop www.kezdravi.cz. Mohu jejich e-shop vřele doporučit. Mají skladem všechna u nás dostupná homeopatika a také kompletní sortiment Schüsslerových solí.

Zahrady DHU

Mnohé rostlinné suroviny si pěstuje společnost DHU na svém pozemku. Projít se zahradami bylo nejen příjemné, ale i užitečné. Mohla jsem na jednom místě shlédnou stovky rostlin, ze kterých se zde vyrábí homeopatika. Viděla jsem nejen Belladonnu, Aconitum, Bryonii, ale například i speciálně upravený záhon pro Rhus toxicodendron – je velmi agresivní ve styku s kůží.

Krásný dárek

Jako pozornost jsme si mohli odvézt domů každý jednu rostlinu. Ještě nevím, kde ji zasadím a kdo bude ten šťastlivec (asi máma). V bytě pro ni nemám dobré podmínky. Vybrala jsem si léčivou rostlinu Echinaceu purpureu.

Dobrá zpráva jen napůl

Chtěla jsem se podělit o novinku, že bude ještě letos na našem trhu i sůl č. 12 Calcium sulfuricum. Tou skvělou zprávou původně mělo být, že se objeví do konce příštího měsíce. Tento termín nevyšel, budu vás ještě informovat, že už je možné ji zakoupit.

Schüsslerovy soli

Možná čtete o Schüsslerových solích poprvé. Jedná se o přípravky na doplnění životně důležitých minerálů (tkáňových solí). Jejich jedinečnost tkví v tom, že se díky homeopatické technologii skvěle vstřebávají a nesou si i homeopatickou informaci. Více se dozvíte na mém webu ZDE>>.

                  
Jsem autorkou e-booků Schüsslerovy soli a Vizuální diagnostika. Více se o nich divíte ZDE>> nebo v krátkém videu.

Zaujaly vás Schüsslerovy soli?

V e-booku Schüsslerovy soli najdete ke každé soli její základní význam pro tělo a indikace, kdy danou sůl použít. V e-booku Vizuální diagnostika najdete popis rysů, které poukazují na konkrétní nedostatek dané soli. Více informací naleznete ZDE>>.

Přeji vám krásný den a hlavně hodně zdraví.

Ludmila Spáčilová