Schüsslerova ůl č. 4 Kalium chloratum - Ludmila Spáčilová

4 – Kalium chloratum – sliznice

Tuto sůl je obsažena v každé buňce a nachází se zejména v krvinkách, svalech (i srdečním), mozku a nervech. Draslík hraje významnou roli v proteosyntéze (výstavby bílkovin). Tato sůl je důležitá pro stavbu nejen svalů a nervů, ale také vaziva, kůže a sliznic. Vytváří tzv. extracelulární matrix (fibrin, elastin, kolagen). Ve zvýšené míře potřebuje tělo tuto sůl po traumatu (záněty, infekce, operace, popáleniny, očkování…). Kalium chloratum má také vliv na hustotu krve (fibrin) a v souvislosti s tím i na prokrvení. Je hlavním lékem 2. stupně zánětu. Má účinek na mukózní membrány.

Tip pro vás

Sůl č. 4 Kalium chloratum  je solí druhé fáze zánětu. Zde je charakteristické, že se na sliznicích (kůži) tvoří bílý, hustý a přilnavý hlen. Může se jednat o rýmu s posaným vzhledem hlenu nebo kašel, sekreci v oblasti vnitřního ucha, ale také o zvracení bílého hlenu. Typické je zde zduření – otok.

Sůl č. 4 bude užitečná u rýmy, které ještě nepřešla do hnisavého stadia – hlen je hustý a bílý. Můžete ji použít u kašle s typických vzhledem hlenu a také u zánětu středního ucha (2. fáze = zduření, sekrece). Povlaky a afty na jazyku, či povlaky na madlích také volají po soli č. 4 (bílé a šedavé).

Samozřejmě bude sůl č. 4 užitečná ve všech situacích 2. fáze zánětu ( šlachy, klouby, úrazy, operace, jizvy…).

Jen malé připomenutí, na 1. fázi zánětu je sůl č. 3 Ferrum phosphoricum – podává se na začátku onemocnění (typické zarudnutí). Pak můžeme pokračovat solí č. 4 Kalium chloratum.

Dávkování

Obvyklá dávka je 1 tableta 3-6 x denně.

Tablety vložte do úst pod jazyk a nechte pomalu rozpustit.

Nyní je na českém trhu možnost zakoupit v lékárnách registrovaný léčivý přípravek. Pokud jej nemají skladem, rádi vám jej nejpozději do druhého dne objednají.

Pokud tuto novinku neznají, můžete jim napovědět, že název začíná No..

Sůl lze také přímo zakoupit zde:

Lído,

děkuji za velmi přínosný e-book, který mi rozšířil obzory. S homeopatiky mám několikaleté úžasné zkušenosti, takže jsem s nadšením přivítala tkáňové soli. Oba e-booky krásně vedou k výběru tkáňové soli přímo na tělo. Každý si může podle nich snadno vybrat tu svou.

Přišla ke mně knížka Schüsslerovy soli.  Musím říct, že pro mě jako pro laika je napsána velice lidsky, prostě tak, že jsem si hned uvědomila, kterou sůl bych měla začít používat.

Je to kniha s velmi zajímavým obsahem – vřele doporučuji…

Nechce se vám učit vše okolo solí? Chcete si raději nechat poradit? Nyní je to snadné…

NOVINKA

Nyní si na mne můžete sáhnout ?. Tabulku s použitím Schüsslerových solí si stáhlo více než 16 000 zájemnců. Těší mne ten obrovský zájem a já se rozhodla tabulku s použitím solí vytisknout. Objednejte si tabulku a automaticky získáte i e-book Schüsslerovy soli – návod k použítí.