Každá z 12 životně důležitých solí hraje významnou roli v našem těle, jednoduše bez žádné z nich neobejdeme a jednou z nich je také Kalium chloratum (Kalium muriaticum§. Možná tuto sůl znáte jako homeopatikum, ale to nevadí. Schüsslerovy soli vyšly z homeopatie a mají k ní velmi blízko, i když to není totéž.

Ať už řešíte různé otoky, celiakii, akné, astma, imunitu, revmatismus, dlouhodobější záněte nebo potřebujete dotoxikovat organismus, budete čtyřku milovat!

4 – Kalium chloratum – sliznice

Tuto sůl je obsažena v každé buňce a nachází se zejména v krvinkách, svalech (i srdečním), mozku a nervech. Draslík hraje významnou roli v proteosyntéze (výstavby bílkovin). Tato sůl je důležitá pro stavbu nejen svalů a nervů, ale také vaziva, kůže a sliznic. Vytváří tzv. extracelulární matrix (fibrin, elastin, kolagen). Ve zvýšené míře potřebuje tělo tuto sůl po traumatu (záněty, infekce, operace, popáleniny, očkování…). Kalium chloratum má také vliv na hustotu krve (fibrin) a v souvislosti s tím i na prokrvení. Je hlavním lékem 2. stupně zánětu. Má účinek na mukózní membrány.

Tip pro vás

Sůl č. 4 Kalium chloratum  je solí druhé fáze zánětu. Zde je charakteristické, že se na sliznicích (kůži) tvoří bílý, hustý a přilnavý hlen. Může se jednat o rýmu s posaným vzhledem hlenu nebo kašel, sekreci v oblasti vnitřního ucha, ale také o zvracení bílého hlenu. Typické je zde zduření – otok.

Sůl č. 4 bude užitečná u rýmy, které ještě nepřešla do hnisavého stadia – hlen je hustý a bílý. Můžete ji použít u kašle s typických vzhledem hlenu a také u zánětu středního ucha (2. fáze = zduření, sekrece). Povlaky a afty na jazyku, či povlaky na madlích také volají po soli č. 4 (bílé a šedavé).

Samozřejmě bude sůl č. 4 užitečná ve všech situacích 2. fáze zánětu ( šlachy, klouby, úrazy, operace, jizvy…).

Jen malé připomenutí, na 1. fázi zánětu je sůl č. 3 Ferrum phosphoricum – podává se na začátku onemocnění (typické zarudnutí). Pak můžeme pokračovat solí č. 4 Kalium chloratum.

Dávkování

Obvyklá dávka je 1 tableta 3-6 x denně.

Tablety vložte do úst pod jazyk a nechte pomalu rozpustit.

MINIKURZ ZDARMA

Máte chuť poznat blíže soli a být ZDRAVĚJŠÍ, MÍT VÍC ENERGIE a být KRÁSNĚJŠÍ?

Jste tomu blíže, než si myslíte 💙.

VÍTE, ŽE ZA KAŽDIČKOU NEMOCÍ SE SKRÝVÁ NEDOSTATEK ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÉ SOLI?

 

Připravila jsem pro vás MINIkurz ZDARMA. Nejprve spolu projdeme 5 lekcí, které vám zaberou opravdu pár minut. Dozvíte se odpovědi na otázky:

❓ Víte, proč jsou 1 a 11 na krásu?

❓ Víte, proč je 3 na imunitu?

❓ Víte, proč květinářce chybí 4?

❓ Víte, proč mít doma 3 a 4 u nachlazení?

❓ Víte, proč je 7 šťastná?

 

Všechny lekce jsou přístupné od první chvíle (Jakmile obdržíte přístupy e-mailem.). To ještě není vše. V každé lekci na vás čeká překvapení – 4x DÁREK a 1 SKVĚLÝ TIP.

To stále není vše. Po 5 dnech naše jízda pokračuje e-mailovým kurzem a poznáte další tipy, zajímavosti a soli. 

Skvělá zpráva je, že základních solí je pouze 12! Díky tomu je tato metoda přímo dokonalá i pro laiky:

– soli nemají nežádoucí účinky

– jsou vhodné od narození

– mohou je těhotné i kojící maminky

Pojďte se mnou DO TOHO. Nemáte co ztratit!

error: Content is protected !!