Dutiny neboli sinusitida – soli

 

Kdo měl “dutiny” (Máme je všichni, ale rozumíte mi.) ví, že opravdu není o co stát. Ta bolest hlavy je víc než obtěžující a „rýmičky“ skolí i velkého „chlapa“. Často přijdeme i o čich a u někoho se dokonce mohou objevit závratě a otoky obličeje. Odborně se zánět dutin (sinusitida) dělí na akutní a chronický. Ve skutečnosti je mezi nimi rozdíl v délce trvání a u akutních zánětů dutin se jedná viry a u chronických hrají prim bakterie a plísně. V obou případech vám skvěle soli pomohou.

 

Přes dutiny jsem tam, kde jsem

 

Možná jste už četli homeopatické tipy a už jsem s vámi sdílela, že dutiny (sinusitida) tak trošku mohou za to, že jsem se stala homeopatkou. Tak moc jsem chtěla příteli ulevit a zbavit jej klasických léků s mnoha nežádoucími účinky, že jsem se nakonec postupně přihlásila na tři homeopatické školy, opustila lékárenství a přes homeopatii se dostala i k Schüsslerovým solím

Více informací o Kolečku první pomoci ZDE>>.

 

Dutiny (sinusitida) a Schüsslerovy soli

 

Základními solemi u dutin jsou zejména sůl č. 4 Kalium chloratum a sůl č. 6 Kalium sulfuricum. Čtyřku používejte u akutního zánětu dutin (virové a krátkodobé onemocnění) a po šestce sáhněte v případě chronického zánětu (závažnější stav), kdy se setkáváme se žlutým nebo nazelenalým výtokem. Základní soli tedy znáte, ale pomohou vám i další.

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum

 • akutní stav
 • virové onemocnění
 • otok sliznic
 • zánět druhého stupně (pokročilejší s otoky)
 • detoxikuje, posiluje žlázy
 • bílé nebo našedlé výtoky
 • bolest hlavy

 

 

Dávkování: Běžné dávkování na doplnění je 6 tablet denně, ale v akutním stavu zvyšte denní příjem na 15 tablet denně (i více), dokud se vám neuleví. Můžete si také připravovat “horký nápoj”, kdy vždy 5 tablet rozpustíte v šálku horké vody a po doušcích popíjíte. Můžete si takových nápojů udělat klidně 5 denně.

 

Sůl č. 6 Kalium sulfuricum

 • chronický stav
 • žluté nebo zelenožluté výtoky
 • bolest hlavy
 • detoxikuje
 • pokročilejší zánět

 

 

Dávkování: Běžné dávkování na doplnění je 6 tablet denně, ale v akutním stavu zvyšte denní příjem na 15 tablet denně (i více), dokud se vám neuleví. Můžete si také připravovat “horký nápoj”, kdy vždy 5 tablet rozpustíte v šálku horké vody a po doušcích popíjíte. Můžete si takových nápojů udělat klidně 5 denně.

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum je nejzákladnější solí pro naši imunitu. Zprostředkovává do tkání potřebné železo, které přenáší kyslík. Když je někde infekce, daná tkáň (tělo) má zvýšené nároky na železo – to hlavní princip, jak nám pomáhá nejen u dutin. Trojka je obecně skvělá na prevenci infekčních onemocnění. Léčí zánět a bolest s ním spojenou (nejen), skvěle zabírá na počínající zánětlivé procesy (1. stadium zánětu).

 

 

Dávkování: Jakmile vnímáte první znaky nachlazení (dutin), začněte užívat zvýšené dávky této soli – například co 15 minut 1 tabletu. Můžete si opět připravit “horký nápoj”, kdy vždy 5 tablet rozpustíte v šálku horké vody a po doušcích popíjíte. Můžete si takových nápojů udělat klidně 5 denně.

 

Sůl č. 8 Natrium chloratum

 

Sůl č. 8 Natrium chloratum působí jako regulátor tekutin v organismu a zároveň zvyšuje počet erytrocytů (červených krvinek). Provlhčí suché sliznice a díky přirozené vlhkosti zvedne přirozenou imunitu sliznic a napomůže vyplavit bakterie, viry a spory plísní.

 

 

Dávkování: Užívejte 6 tablet denně.

 

Sůl č. 10 Natrium sulfuricum

 

Sůl č. 10 pomáhá zejména jako “čistič” a napomůže vyloučit z těla toxické látky.

 

 

Dávkování: Užívejte 6 tablet denně.

 

Chronická sinusitida (zánět dutin) a soli

 

U chronických (dlouhotrvajících a opakujících infekcí) doplňte tělu ještě 2 následující soli: sůl č. 11 Siliceu a sůl č. 12 Calcium sulfuricum. První sůl (Silicea) má velkou spojitost s hnisáním a pomáhá jej odbourávat a odvádět lymfatickým systémem z těla pryč. Druhá sůl má také velkou souvislost s hnisáním a otoky sliznic dutin. Je potřeba je užívat dostatečně dlouho.

Dávkování: Obě zmíněné soli užívejte alespoň po dobu 6 týdnů – 6 tablet denně od každé soli.

 

Sůl č. 11 Silicea

 

 

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum

 

 

Jak soli užívat

 

Pro lepší pochopení uvedu dvě směsi a vyberte si podle toho, zda se jedná o akutní nebo chronický stav.

Akutní stav – zejména soli 3+4+8+10.

Chronický stav – zejména soli 6+10+11+12

 

 

Další účinné tipy (kromě solí)

 

Já osobně používám soli od DHU (Peitner – společnost Schwabe). Jednak první začali dovážet soli k nám do České republiky a hlavně je vyrábí už dob zakladatele této metody (biochemická metoda). Spolupracovali přímo s Dr. Schüsslerem a dodnes je vyrábí tou původní originální technologií. Pokud někomu vadí obsažená laktóza, pak tablety zalejte horkou vodou, nemíchejte a po 4 minutách slejte jen to čirou tekutinu.

Máte v oblibě homeopatika? Napsala jsem také článek, ve kterém doporučuji ta nejčastější homeopatika. Přečíst si jej můžete kliknutím na odkaz: Zánět dutin a homeopatika. Máte v oblibě homeopatika? Homeopatika můžete kombinovat se solemi a také s dalšími přírodními produkty, se kterými mám také skvělou zkušenost a zmiňuji je níže.

 

 

Stejná firma vyrábí také další osvědčené bylinné přípravky. Možná sami znáte jejich Tebokan, který doporučují i lékaři, kteří na bylinky úplně nejsou, ale vidí výsledky. Možná jste také už zkoušeli jejich novinku Lavekan na úzkostné stavy. Tento článek je věnovaný dutinám a tím TOP přípravkem (Také doporučovaný lékaři.) je Sinupret. Můžete si vybrat, zda vyhovují kapky nebo tablety.

 

Poznejte blíže Schüsslerovy soli a LÉKAŘE NEPOTŘEBUJETE

 

Když nám něco je, není to žádná hitparáda:

 

 • u dutin je to například příšerná bolest hlavy
 • nemůžeme dělat, co mě baví – jsme rádi, že to přežijeme
 • nemáme náladu na nic
 • nebo se dívat, jak se trápí naše dítě, to je ještě horší (Raději bychom to vzali na sebe.)
 • nemoc nás může omezovat v práci a přitom každá koruna se hodí
 • někdy máte pocit, že z toho bludného kruhu ani není cesta ven, už nevidíte ani možné řešení
 • je to nahoru a dolů, chvíli klid a pak nanovo
 • nemáte prostor něco studovat, kdo dnes má čas…
 • každý problém nám “otravuje” život a nejsme tak šťastní a spokojení

 

Mám pro vás řešení šité přímo pro vás!

 

Oceníte, že se jedná:

 • přírodní cestu
 • není potřeba žádné dlouhé studium (nepotřebujete k tomu medicínu.)
 • spoustu běžných potíží zvládnete sami i bez doktora
 • bez vedlejších účinků (Nemusíte se obávat, že něco pokazíte.)
 • vhodné i pro malé děti a těhotné
 • jednoduchou a zároveň účinnou metodu
 • koupíte na každém lékárenském e-shopu (Bude je mít skladem možná i lékárna, pokud jsou alespoň malinko alternativně ladění nebo objednají do druhého dne)

 

“Líbí se mi Schüslerovy soli, dle testů jsem je začala používat a nechala jsem si asi po půl roce udělat krevní obraz a pan doktor byl sám velice překvapen, že ač je mi 50 let pryč, tak moje výsledky krve byly naprosto vynikající a i se tak cítím. Tato metoda léčení je jednoduchá a nezatěžuje organismus. Doporučuji ji každému.”

 

 

“Díky webu homeoporadna.eu, jsem se dozvěděla spoustu informací o léčbě homeopatiky, ale především jsem se seznámila se Schüsslerovými solemi. Vyzkoušela jsem je a spolu s homeopatiky je doporučuji všem kolem sebe. Velice mi pomáhají vždy když potřebuji. Úspěšně jsem se zbavila bolestí dásní (když ani lékař si již se mnou nevěděl rady), pomohly mi při detoxikaci organismu a byl by to dlouhý seznam potíží, při kterých mi homeopatie a soli pomohly.

Jsem moc ráda, že web homeoporadna.eu existuje a já mohu kdykoli web navštívit a najdu, zde co potřebuji.

Zakoupila jsem si také e-book Domácí lékárnička a tabulku Schüsslerovy soli, které mám stále po ruce. Moc děkuji i za podnětná videa, která pravidelně sleduji a těším se na další.”

 

SCHÜSSLEROVY SOLI jsou jednoduše dokonalé pro samoléčbu = umí hodně pomoci, vystačíte si s minimem informací, jsou běžně k dostání a nemusíte se obávat, že něco pokazíte.

Jednoduchý návod, jak hned začít používat soli a být zdravější

 

 

Nejpodstatnější informace o solích jsem rozčlenila do 2 e-booků. V prvním (Schüsslerovy soli) porozumíte významu dané soli v těle a následuje seznam nemocí, které daná sůl léčí. Díky druhému e-booku (Vizuální diagnostika) si vyberete pro vás prospěšnou sůl podle obličeje.

 

 

To ještě není zdaleka vše

 

Získáváte k balíčku ZDARMA BONUS navíc v hodnotě 350 Kč: e-book Soli podle onemocnění. Zejména na začátku oceníte jeho praktičnost. Nemoci jsou seřazeny abecedně au každé nemoci uvádím nejpoužívanější směs.

Uvedu příklad. Máte rýmu a jako úplný začátečník potřebujete hned jasnou odpověď, jaké soli vám pomohou. Tady u rýmy najdete směs solí 3 a 8 (č. 3 Ferrum phosphoricum a č. 8 Natrium chloratum). Nyní víte vše potřebné.

 

 

To mě zajímá.

 

Více se dozvíte ZDE>>.

error: Content is protected !!